5 טיפים לעיצוב גדר הומנית מבעלי חיים בטבע

אם חיות בר מקומיות או מזיקים של בעלי חיים נכנסים לעתים קרובות לחצר שלך כדי לאכול את התוצרת הגדלה בגינה שלך, לחפור בפחי האשפה שלך, או למצוא מחסה, אז אתה עשוי לחפש דרכים טובות להרחיק את החיות האלה מהחצר שלך.

 

דרך נהדרת להקשות על מרבית חיות הבר המקומיות – כולל דביבונים, אופוסים, צבאים ואפילו מכרסמים – הרבה יותר קשה להיכנס לחצר שלך היא להקיף אותה בגדר הנכונה. עם זאת, עליכם לתכנן את הגדר בקפידה על מנת להבטיח שהיא תרחיק את חיות הבר המקומיות מחוץ לחצר שלכם מבלי לפגוע בטעות בבעלי החיים.

 

  1. בחר גדר בגובה 8 מטר

כל גדר שנועדה להרתיע כמה שיותר חיות בר צריכות להיות גבוהות, באופן אידיאלי בגובה שמונה מטרים. בעוד שבעלי חיים רבים ומטרדים קטנים, כגון דביבונים ופוזום, יכולים לטפס בקלות על גדרות בכל הגבהים, כמה בעלי חיים קטנים יראו גדר גבוהה ומיד יחליטו כי טיפוס זה לא שווה את המאמץ שלהם, במיוחד אם הם לא רואים או מריחים טוב מקור מזון בתוך החצר.

 

בעוד שצבי הזנב הלבן הממוצע יכול לקפוץ מעל שמונה מטרים לאוויר, לצבאים יש ראייה אנכית גרועה מאוד. כאשר צבי לא יכול לראות את החלק העליון של גדר בגודל שמונה מטרים, הם חושדים לעתים קרובות שהגדר גבוהה יותר ממה שזה בלתי אפשרי עבורם לקפוץ מעל.

 

  1. הוסף טופר עם גדר בר

מכיוון שחיות מטרד קטנות רבות יטפסו אפילו על גדר גבוהה מאוד, עליכם להתקין טופר גדר כדי להבטיח שבעלי חיים אלה לא יגיעו מעבר לגדר גם אם הם יגיעו למעלה. טופר גדר אנושי אחד מביטחון רוחני הוא מוט גלגלים.

 

צמרות גדרות אלה מורכבות מגליל ארוך אחד או יותר, בדומה לצינורות ביתיים, שתלויים על פני החלק העליון של כל הגדר שלך. גלילים אלה מסתובבים כשבעלי חיים מנסים לאחוז בהם. רוב בעלי החיים אינם יכולים לאחוז במוטות הגלגלים הללו, וכאשר הם מבינים שהם אינם יכולים לאחוז בהם, פשוט מטפסים חזרה במורד הגדר החיצונית.

 

  1. התקן כותרת תחתונה של רשת תיל

חיות בר רבות ינסו להיכנס לחצר מגודרת על ידי חפירה מתחת לגדר. כדי להרתיע בעלי חיים אלה, התקן כותרת תחתונה L ישירות מתחת לגדר שלך לאורך ההיקף שלה. כותרת תחתונה L הינה חלק ארוך של רשת תיל הכפופה לצורת L.

 

אם בעל חיים מנסה להתחפר מתחת לגדר שלך עם כותרת התחתונה הזו במקום, הם יפגעו ברשת ואז ירגישו מאולצים לפנות לכיוון השני לפני שיעברו מתחת לגדר ואל תוך החצר שלך.

 

בעוד רשת בגודל 2×3 אינץ 'תרתיע את רוב בעלי החיים החופרים, בחר ברשת בגודל 1X1 אינץ' אם תרצה להרתיע מכרסמים קטנים.

 

  1. חסום את הנוף שבתוך החצר שלך

דרך נוספת להרחיק חיות בר רבות מהחצר שלך היא לבחור בגדר שמפריעה לחלוטין את ראייתם לחצר שלך. כאשר בעל חיים אינו יכול לראות מקור מזון פוטנציאלי בתוך החצר שלך, הם נוטים פחות להרגיש נחושים להיכנס לחצר שלך על ידי טיפוס או נבירה מתחת לגדר שלך.

 

אמנם אתה יכול למנוע מבעלי חיים להבחין במקורות מזון בתוך החצר שלך על ידי התקנת גדר פרטיות העשויה מעץ, ויניל או PVC, אך תוכל גם לכסות גדר עם שרשרת עם לוחות פרטיות או מגנים כדי לחסום את הנוף דרך סוג גדר זה.

 

מאמר זה נכתב על ידי גוטליב שערים וגדרות.

דילוג לתוכן