הסבת אקדמאים להוראה – כל מה שצריך לדעת

אנשי אקדמיה רבים שסיימו תואר ראשון התנסו בחיפוש אחר עבודה בתחום הלימודים. כידוע, השוק מוצף באקדמאים שלא תמיד מוצאים עבודה שהייתה נושא חלומי לפני לימודיהם, ואין קשר בין תחום עבודתם לתחום לימודיהם המקורי.

 

תכנית ההכשרה האקדמית מתאימה לבעלי תארים ראשון או/ו תואר שני, שרוצים ללמוד תעודת הוראה ולמורים המעוניינים לשנות מומחיותם וללמד תחום דעה אחר. לימודי הוראה לבוגרי אוניברסיטאות או מכללות מאפשרים להם ללמד בבתי ספר את המקצוע שהם למדו במהלך התואר שלהם.

 

על אנשי אקדמיה יהיה לבחור את קבוצת הגיל שהם מעדיפים ללמד, וכן את ההתמחות בתחום הרלוונטי, שלמדו ברוב המקרים בזמן התואר הראשון. במהלך ההכשרה ישנו דגש על ניסיון בהוראה פרקטית, בו התלמידים מקבלים דרכי הוראה שונות ותוכניות לימודים שונות במערכת החינוך.

 

מה תהיה תכנית לימודים

הסבת אקדמאים להוראה בדרך כלל מחולקות לשלושה תחומים: לימודי בסיס, לימודי חינוך ולימודי התמחות.

 

  • לימודי בסיס – התלמידים רוכשים ידע בלימודי השפה העברית ומשתתפים בקורס עזרה ראשונה.
  • לימודי חינוך – בהם מוצעים קורסים כללים בחינוך בתחום ,הפילוסופיה ,הפסיכולוגיה והסוציולוגיה של החינוך, וכן שיעורי הוראה מתקדם כמו מבוא לחינוך מיוחד וכלים איכותיים בהוראת המחנך.
  • לימודי התמחות – מעמיקים את הידע וההבנה בתחום ההוראה המקצועית. היקף הלימודים ייקבע בהתאם ללימודי התלמיד בכיתה ובהתאם לתעודת החינוך המבוקשת.

 

מדוע כדאי לעשות הסבה להוראה?

עבודה עם סטודנטים היא זכות. הכוח שלך להשפיע עליהם הוא בעל אחריות גדולה, אך מצד שני זו זכות גדולה. אם אתם מעורבים במקצוע שלמדתם כאקדמאי, ואתם רוצים לעסוק בחינוך, השילוב יכול להיות מתאים. לתת מהניסיון המעשי שלכם לתלמידים בכיתה, זה היתרון שלך כמורה ותלמידים יוכלו לקבל ממקור ראשון איך זה באמת לעסוק במקצוע.

יש לזכור כי מורה אקדמי זכאי לתמורה נאה בשכר ביחס למורים שאינם אנשי אקדמיה, ואם הוא מבצע קורסים אחרים העומדים בתגמול, הוא יכול להרוויח שכר יפה מאוד בהוראה וחינוך.

 

כיום מכללות ואוניברסיטאות רבות מאפשרות לאקדמאים להיות בעלי תעודת הוראה. תכנית הלימודים משלבת אנשי אקדמיה המעוניינים בתעודת חינוך/הוראה שיש להם תואר ראשון או שני. קורסים אלה כוללים גם מורים שרוצים לשנות או להרחיב את תחום המומחיות, כמו גם מורים שיש להם רישיון הוראה שאין להם תעודת הוראה.

 

אנו מקווים שהמידע שנתנו לכם יסייע בידיכם לבחור את המסלול המתאים ביותר עבורכם להמשך הקריירה שלכם – שיהיה המון בהצלחה!

דילוג לתוכן