חמש דרכים איתם תוכלו לשפר את האנגלית שלכם

רוצים לשפר את יכולת הדיבור, הקריאה וההבנה של השפה האנגלית? קיימות מגוון דרכים לעשות זאת. שילוב של כל הדרכים יחד יקדם אתכם בצורה משמעותית ביכולת השימוש בשפה. קידום הכישורים שלכם בשפות נוספות מאפשר לכם לקבל מגוון רחב יותר של אפשרויות עבודה, מקל עליכם בטיולים בחו"ל ואפילו מאפשר לכם להבין סרטים ללא תרגום באינטרנט. אלה הדרכים שבאמצעותם תוכלו להשתפר באנגלית.

קורס מקצועי

הדרך המהירה ביותר להשתפר באנגלית היא באמצעות קורס מקצועי. ישנם מגוון מוסדות אקדמיים שמציעים לימודי אנגלית ברמות שונות. אם יש לכם כבר ידע בשפה ברמה בינונית תוכלו להרשם לקורס למתקדמים, ואם אתם עדיין עושים את צעדיכם הראשונים בשפה, הרשמו לקורס מתחילים. בקורס לומדים לכתוב, לדבר ולקרוא אנגלית ולאחר מכן אפשר להמשיך ולהתאמן בעצמכם.

קריאת ספרים

אחרי שעברתם קורס אנגלית בסיסי אתם יכולים להמשיך ולהשתפר באנגלית באמצעות קריאת ספרים. הרשמו לספרייה מקומית שבה יש גם ספרים קלילים באנגלית, והתאימו את הקריאה לרמה שלכם. אפשר גם להוריד ספרים מקוונים באינטרנט ולהתחיל לקרוא באופן מידי. אל תנסו מיד לקפוץ למים עם ספרי פילוסופיה קשים שמכילים מאות מילים נדירות. נסו להתחיל עם ספרים ברמה קלה, ולאחר מכן ככל שאתם בקיאים יותר בשפה תוכלו להעלות את רמת הקריאה בהדרגה.

צפייה בסרטים ובסדרות באנגלית

דרך נפלאה ומרתקת נוספת ללמוד אנגלית היא באמצעות צפייה בסדרות לועזיות עם תרגום. הקשיבו למילים ונסו לזהותן. קיימות מגוון מילים שחוזרות על עצמן שוב ושוב וקל לשים לב אליהן, החל ממילות שאלה, כן ולא ומילים נוספות שיכולות להיות חלק מאוצר המילים הראשוני שלכם. נסו לבחור מספר מילים שהצלחתם לזהות, ולשנן אותן שוב ושוב עד שיחרטו בזיכרונכם. הצפייה בסדרות מאפשרת לכם ללמוד גם איך לבטא כל מילה במבטא אנגלי או אמריקאי. לעיתים, תגלו הבדל קל בין השניים, ותוכלו ללמוד כיצד להגות את המילים בצורה מדוייקת יותר לפי המבטא של השחקנים בסדרה.

טיול ארוך למקומות בעולם שבהם יש דוברים אנגלית

רוצים לגלות עולם? צאו לטיול ארוך של חודשיים־שלושה שבו תוכלו לתרגל את השפה האנגלית. מקומות כמו ארה"ב ואנגליה שבהן אנגלית היא השפה הלאומית המדוברת, יעודדו אתכם להשתמש בשפה לאורך כל היום, ויחייבו אתכם להעשיר את אוצר המילים שלכם כדי להתנהל בצורה יום־יומית במרכול, במקומות הבילוי ואפילו בתקשורת עם אנשי הצוות במלון שבו אתם לנים.

התאמנו עם חברים דוברי אנגלית

הדרך החמישית היא באמצעות שיחות יזומות עם חברים הבקיאים בשפה האנגלית או מדברים אותה כשפת אם. בקשו מהם, מדי פעם, לדבר עמכם באנגלית, ואם אינכם מבינים מילה או שתים בקשו מהם לתרגם לכם אותן. בנוסף, אל תהססו לענות באנגלית, כך תוכלו להתאמן בדיבור בשפה.

לסיכום, מגוון רחב של דרכים יכולות לקדם אתכם בשפה האנגלית ולהפוך אותה לקלה במיוחד. התחילו מקורס מקצועי, ולאחר מכן המשיכו להעשיר את אוצר המילים, ויכולות הדיבור, הקריאה והכתיבה.

דילוג לתוכן