הנחיית קבוצות

לימודי הנחיית קבוצות

להיות אנשים אשר עומדים מול קבוצה של אנשים ואמורים להעביר אותה מסלול מסוים של למידה זה אולי נראה בתור תפקיד פשוט שבו אוספים את המידע ומעבירי אותו לקהל שנמצא בכיתה. בפועל, מדובר בתפקיד שיש לו הרבה מאוד פוטנציאל להעברת מידע בצורות שונות של הנחייה, כאשר ככל שהמנחה של אותו מפגש יהיה יותר עשיר בתוכן ויבין את התפקיד שלו באופן מקצועי ומעמיק, כך התוצאות של כל מפגש תהיינה כאלו שלא דומות לאף מפגש אחר שבו ההנחיה היא בסיסית ולא הרבה מעבר לכך.

מה כולל קורס זה

קורס הנחייה של קבוצות כולל את כל מה שצריך המנחה והקבוצה כדי להתקדם בצורה מוצלחת. שיטות שונות עבור הנחייה של קבוצה, דיונים קבוצתיים שיכולים להעלות במפגש, ביצוע של מצבי הדמיה, יצירה ובנייה של אירועי הנחייה, יצירה של פעילות אתגרית מחוץ למבנה של כיתה, ואף שילוב של כלים מעולם האומנויות שאיתם מעבירים את תחום ההנחיה בצורה הרבה יותר מדויקת ויעילה.
האדם אשר לומד את הקורס הזה למעשה עובר על פני כל סוגי הקבוצות, את המרכיבים שבונים קבוצה, את התפקידים השונים שקיימים בקבוצה, את אופן התקשורת שיכול להיות מסוגים שונים, את הסגנונות השונים של ההנחיה, את הטיפול התנגדויות, את התפקידים שקיימים בידיים של המנחה ואת השלבים של סיום כל מפגש הנחייה.

עבור מי הוא מיועד

לא כל אדם הוא כזה שאר נדרש לעבוד מול קבוצה של אנשים ולהניע אותם אל פעולה, אבל עבור אנשים שזה העיסוק שלהם החשיבות של הידע המקצועי הזה עולה בצורה ישירה. יש מקומות עבודה שבהם יש מנהלי צוות שפועלים מול אותה קבוצה של אנשים כל הזמן, ויש מקומות עבודה שבהם יש אזור למידה, שם צוות הלימוד הוא כזה אשר מעביר את החומר הנלמד בצורה של קבוצות שמתחדשות בכל פעם מחדש. היכולת להעביר את המפגשים הללו בצורה מקצועית נכונה מצריכה את הרקע הנכון בעבודה עם קבוצות , ולימודי הנחייה של קבוצה מצריכים בקיאות שהיא הכרחית להצלחת ההנחיה והקבוצה שנמצאת בה.

מה היתרונות של לימודי הנחייה לקבוצה

הנחייה מוצלחת היא כזו אשר אותה מחזיק המנחה במו ידיו. יש כל כך הרבה אנשים שאר מנחים כל מיני סוגים של סדנאות ומביאים לשם רק את התוכן שבו הם בקיאים ולא משהו מעבר לכך. לימודי הנחיית קבוצות שמה את הדגש על המנחה ועל הקבוצה ולא על הידע עצמו שנרכש שם, ועם כל מיני טכניקות מתוחכמות שדנות בקבוצה ובתפקידים של המנחה שם מביאים אל תוצאות הרבה יותר איכותיות בכל מפגש אשר נעשה. לימודי הנחיית קבוצות הם לימודים שמעשירים את המנחים שנמצאים מול קבוצה והופכים את בעלי התפקיד החשוב הזה לבעלי כוח יותר גדול ליצור את השינוי מתוך הכוח שקיים בקבוצה.

דילוג לתוכן