איך תבחרו קורס אנגלית מקצועי?

בין אם רק השתחררתם מהצבא ואתם לפני הטיול הגדול, בדרך לתפקיד חדש ומאתגר, יציאה ללימודים, עבודה בחו"ל או סתם מתחשק לכם ללמוד אנגלית בצורה מקצועית ולשפר את יכולת הדיבור והתקשורת שלכם. חשוב שתדעו כיצד לבחור קורס לימוד אנגלית מקצועי בצורה הנכונה? מה חשוב לדעת ומה חשוב לשאול ולברר בכדי להגיע לשביעות רצון מלאה?

מי עומד מאחורי הקורס?
הדבר הראשון שחשוב לברר הוא מי מנהל את הקורס? האם זאת חברה או מוסד ותיק מהימן ומוכר או שמא זה עסק חדש שצץ לאחרונה שלא ידוע מה רמתו המקצועית?
כמובן שיש לבדוק ולקרוא המלצות וחוות דעת של תלמידים שעברו את הקורס ויכולים להעיד על טיבו ורמתו. המלצה נוספת בהקשר זה היא, לערוך ביקור פיזי במקום הלימוד ולהתרשם מתנאי הלמידה והצוות התומך. אין כמו מראה עיניים ואין ספק שלביקור כזה יש ערך רב בגיבוש ההחלטה הסופית.

מהי שיטת הלימוד?
לכל בית ספר לשפות ישנה שיטת לימוד ייחודית, חשוב להבין מהי השיטה והאם זה מתאים לצרכינו? ככלל אצבע חשוב שהלמידה תעשה בקבוצות קטנות עם יחס אישי ותשים את התלמיד במרכז העשייה עם למידה, תרגול והתקדמות המותאמת אישית לאופיו וצרכיו של כל תלמיד.
רק בעזרת למידה בשיטה מתאימה ניתן להגיע לשיפור מקסימלי, לשפר את מיומנות השיחה והדיבור תוך כדי הקניית בטחון עצמי ומתן סביבה תומכת ונעימה המאפשרת לכל אחד להביא את עצמו לידי ביטוי בצורה המרבית. כמו כן, תוכלו לברר האם הלמידה מתבצעת רק בכיתות או האם ניתן ללמוד גם מהבית באמצעות שיעורים מקוונים? חשוב לברר לגבי השלמת שיעורים במידה ואתם מחסירים, אילו ספרים נדרשים? האם החומר נמצא גם במחשב וניתן להורידו והאם ישנן אפליקציות ותוכנות לשימוש במחשב או בנייד? באמצעות כלים אלה ניתן לקבל תרגול נוסף, השלמות חומר ותוספות שונות המעשירות את הידע ומסייעות להתקדמות.

בחרו את הקורס המתאים לכם
כל מוסד לימודי מציע מגוון שונה של קורסים. כך למשל אם אנחנו רוצים לשפר את רמת האנגלית העסקית שלנו, חשוב שנלמד במקום בו מלמדים אנגלית עסקית בקורס נפרד עם מורים מיומנים המגיעים מהתחום העסקי ומכירים את השפה והמונחים המקובלים בעולם העסקי. התאמה מלאה של הקורס תביא בסופו של דבר להשגת התוצאה המיוחלת.
נקודה נוספת לבדיקה היא האם הלימוד נעשה בקבוצות לימוד הומוגניות?
חשוב לוודא שבית הספר מקפיד על חלוקה לכיתות לימוד הומוגניות בהם לומדים זה לצד זה תלמידים שנמצאים באותה רמת אנגלית. בצורה הזאת נבטיח שקצב ההתקדמות יהיה המהיר ביותר, ונימנע ממצב שבו לומדים תלמידים מתקדמים עם תלמידים מתחילים. חלוקה כזאת לקבוצות לימוד מתאימות נעשית בדרך כלל על ידי ביצוע של מבחן מקדים המסווג אותנו לקבוצת הלימוד המתאימה.

איכות המורים
בסופו של יום איכות המורים היא זאת שקובעת את איכות ההוראה והלמידה, מורים איכותיים הם לב ליבו של כל מוסד לימודי באשר הוא. הם גם הגורם הראשון במעלה בבחירת מקום הלימוד. לגבי המורים חשוב לבדוק ולוודא שהם בעלי ניסיון וכישורי הוראה, היודעים ליצור קשר חם עם התלמידים ולהעניק להם את הביטחון הנדרש והאוירה התומכת הכרוכים בלימוד שפה זרה.
דבר נוסף שכדאי לבדוק זה האם הם מדברים אנגלית ברמת שפת אם והאם הם מכירים את כל הניואנסים הקטנים האופייניים לשפה.

 

לסיכום, כמו בכל בחירת מוסד לימודי או קורס, עלינו לעשות עבודת חקר מקדימה, לשאול את השאלות הנכונות כפי שפורטו בכתבה ובסופו של דבר לקבל החלטה מושכלת שתביא לתוצאה הטובה ביותר.

דילוג לתוכן