בית עם גג כחול

מעוניינים להשקיע בנדל"ן אמריקאי? אתם חייבים לקרוא את זה

תחזית שיעורי המשכנתא לחודש דצמבר 2020

שיעורי המשכנתא הגיעו לשיא חדש 12 פעמים בשנת 2020, אבל ייתכן מאוד שהמזל לא יחזיק מעמד הרבה זמן. לנוכח זכייתו של ג'ו ביידן בנשיאות והחדשות המבטיחות לגבי החיסונים, נוצרה אופטימיות שמפעילה לחץ רציני על שיעורי המשכנתאות.

 

השיעורים כבר החלו לעלות מאז שיא השפל שהיו בו, אך עדיין לא מאוחר לקוות לשיעור משכנתא מתחת ל-3%. אם אתם מעוניינים לקנות או לשפץ בית, זה הזמן לשקול זאת ברצינות.

 

הנה כמה מגמות שאנו רואים באופק בחודש הקרוב:

זכייתו של ביידן תניע את שוק המניות, שיעורי המשכנתא יעלו

עושה רושם שהשווקים מברכים על כך.

 

אנו צופים המשך של האופטימיות בשוק המניות בדצמבר וכן אל תוך 2021. כסף יזרום למניות, מה שפוגע בדרך כלל בשיעורי המשכנתא. משקיעים מוציאים כסף מהשקעות בטוחות יותר כמו ניירות ערך מגובי משכנתא ונכסים מסוכנים יותר שבהם הם יכולים להרוויח תשואה גבוהה יותר.

שיעורי המשכנתא ימשיכו לעלות עם חדשות חיוביות בנושא הקורונה

הנגיף הוא האחראי הבלעדי לירידות הריבית היציבות בשנת 2020.

 

כלכלות העולם נאבקות עם המציאות הנוכחית של הריחוק החברתי, לכן חיסון מייצר צרות גדולות לגבי שיעורי המשכנתא.

 

החברה האנושית תוכל אולי לחזור "לשגרה", מה שעלול לטלטל את התעשיות הגוססות, להחזיר אותן לחיים ולעודד הוצאות צרכניות עצומות.

 

אלה יהיו חדשות טובות באופן כללי, אך הן יכולות להחזיר את שיעורי המשכנתא למקומות שהם היו בהם בתחילת 2020. אלה עדיין יהיו שיעורים נמוכים מאוד, אבל ממש לא כמו מה שאנחנו רואים כעת.

 

אם אתם מחפשים לקנות או לממן מחדש בית, זה יהיה צעד חכם מבחינתכם לעשות זאת כשהתעריף נמוך. התפתחויות מבטיחות נוספות בחיסונים עלולות לפגוע בשיעורים הנמוכים האלה לצמיתות.

אסטרטגיות משכנתא לדצמבר 2020

נצלו את המצב הנוכחי. שיעורי המשכנתא יהפכו תנודתיים יותר עם כניסתנו ל-2021.

 

למרות האופטימיות הראשונית בעקבות בחירתו של ביידן, המעבר יהיה גדול ממה שהיה בארבע השנים האחרונות.

 

השווקים ינבאו מדיניות חדשה וכיצד היא תשפיע על הסיכון, האינפלציה וכל השאר. עם זאת, לעתים קרובות שווקים טועים בהתחלה. צפו לתזוזות חדות עד שהמדיניות הרשמית תחל להגיע מהממשל החדש בבית הלבן אחרי ה-20 בינואר 2021.

 

למרבה המזל, השיעורים כרגע נמוכים, נמוכים מאוד, עדיין ברמות הגבוהות של 2 אחוז. עכשיו זו ההזדמנות שלכם לתפוס אותם לפני שהם יעלו ל-3, כפי שחזו כמה סוכנויות נדל"ן אמריקאיות גדולות.

 

תוכלו להתייעץ עם יועץ משכנתאות מומחה לקבלת פרטים נוספים.

דילוג לתוכן