התקנים המחוברים לאינטרנט מהווים איום עצום לילדים, אומרים החוקרים

התקנים מחוברים לאינטרנט יכולים להוות סיכון גדול מאוד לילדים ואחרים הסובבים אותם, אם לא נעשה בהם שימוש מחושב

 

שכחו מההתמכרות למסך, מפני שישנו איום חדש וגדול יותר להגנה על הילדים שלכם בעידן הדיגיטלי: התקני Internet of Things (IoT).

 

לדברי החוקרים, ילדים זקוקים להגנה בעת שימוש במכשירי מחשוב אינטרנטיים מתוכנתים בעולם דיגיטלי שבו חפצים יומיומיים מכילים חיישנים ונתוני זרם אל האינטרנט וממנו.

 

הסיכונים יכולים לכלול התעללות או הצקה peer to peer, התעללות על ידי מבוגרים, וכן סיכונים הקשורים לשימוש, ניצול, מסחור או ניהול לא בטוח של נתונים כלשהם שהילדים יוצרים באמצעות המכשירים, כך מזהירים מדענים מאוניברסיטת לנקסטר, אנגליה.

 

ילדים גם מתנסים בשימוש בקנה מידה קטן בהתקנים כמו BBC מיקרו: "קצת" כדי להתנסות ולקבל יצירתיות עם טכנולוגיות דיגיטליות חדישות.

 

אם לא נחשוב על קווים מנחים לשימוש ראוי, התקנים מחוברים לאינטרנט יכולים להוות גורמי סיכון לילדים ואחרים הסובבים אותם.

 

"ילדים שלומדים לתכנת מכשירי IoT הם עדיין בעלי פערים קריטיים בהבנת הפרטיות והביטחון שלהם", אמר ד"ר בראן נואלס מבית הספר למחשוב ותקשורת באוניברסיטת לנקסטר.

 

בנוסף, הורים עשויים גם לגלות חוסר בהבנה טכנית של IoT, מה שמקשה עליהם לעזור להבטיח את שלומם ופרטיותם של הילדים שלהם.

 

"אימונים פורמליים זמינים עבור בעיות בטיחות באינטרנט, כמו בריונות במדיה חברתית והטרדות מיניות, אבל, עדיין, אין רכיב IoT לתוכנית זו", הוסיף ד"ר נולס.

 

לפיכך, חיוני שהמעצבים של מכשירי IoT יצפו את מלוא קשת ההקשרים שבהם ילדים יכולים להשתמש במכשירים אלה ולאמץ אסטרטגיות שיבטיחו שהם שקלו את העניין כראוי והפחיתו את הסיכונים הבטיחותיים והפרטיים הפוטנציאליים לילדים ובני משפחותיהם.

 

"המחקר שלנו מספק מסגרת כדי לסייע למעצבים לגשת לסיכונים קריטיים אלה עם המכשירים שלהם, ועדיין לאפשר להתקנים אלה מספיק פונקציות מופעלות, כך שהם עדיין מספקים חוויית למידה מהנה", אמר.

 

המתודולוגיה של הצוות כוללת עבודה עם קבוצות של ילדים בבית הספר כדי לחקור מגוון רחב של דרכים שבהן אנשים צעירים ירצו להשתמש בהתקני מחשוב המחוברים לאינטרנט.

דילוג לתוכן