לימודי עיצוב פנים

התפקידים של מעצב פנים

אנשים רבים אשר עוברים לבית חדש מוצאים את עצמם מתלבטים אם להשקיע בשירות של מעצב פנים או לוותר ולבצע את העיצוב באופן עצמאי.
יש משהו מאוד מלהיב ואפילו מרגש בלתכנן את הבית או הדירה, בבחירת הסגנון העיצובי המועדף, בחלוקת החללים לאזורים ובבחירת הרהיטים והאלמנטים השונים אשר יהוו חלק מהעיצוב.
רבים מאלו שנוטים להעדיף לעצב את הבית בעצמם, יחזקו את אותה העדפה, בטיעון שהם מכירים את הטעם ואת ההעדפות שלהם יותר מכל אחד אחר  (אז למה בעצם לא לבצע את העיצוב באופן עצמאי?). אז הכול טוב ויפה ועבור חלק מהאנשים, עיצוב עצמאי של הדירה יכול להוות כהחלטה הנכונה. יחד עם זאת, יש לא מעט חוקים וכללים שרק מעצב פנים מקצועי, שהינו בוגר לימודי עיצוב פנים יכיר, אשר נוגעים לנושאים כמו: תכנון תאורה, שילובי צבעים, התאמה לתקציב אשר יוקצה למטרה ועוד..
כך, שכאשר לוקחים בחשבון את כל השיקולים, במקרים רבים תחלחל ההבנה כי שימוש בשירותיו של מעצב פנים היא החלטה חכמה.

 

תחומי האחריות של מעצב פנים

ראשית כל, חשוב לציין כי השירותים אשר מוצעים על ידי מעצב פנים יכולים להשתנות בין מעצב פנים אחד לאחר  – לכן, חשוב לבדוק מול אותו המעצב מהם השירותים אותם הוא מציע.
מעבר לכך, גם השאלה באיזה שלה מעצב הפנים ייכנס לתמונה, תשפיע במידה רבה על תחומי האחריות שלו. ככלל, מעצב פנים יכול להיות אחראי על בחירת התאורה, הריהוט, האלמנטים העיצוביים השונים ועוד..
הליך העבודה של המעצב, אמור להתחיל בתכנון מפורט והפעולות אותן הוא מתכנן לבצע בכל שטח המבנה.  על המעצב לקבוע לוחות זמנים להשלמת עבודתו – עד שהמעצב לא ישלים את עבודתו לא ניתן יהיה להיכנס לדירה, כך שיש במקרים מסוימים חשוב לשים דגש משמעותי על נושא זה.
בשלבים הבאים ובהתבסס על התכנון (אשר יתבצע לרוב בשיתוף הלקוחות) המעצב יעבור לשלב פיתוח העיצובים, בחירת החומרים וכמובן, פיקוח בפועל על כל הפעולות והעבודות אשר עתידות להיות מבוצעות במסגרת התהליך.

 

בחירת מעצב פנים

מעצב פנים יכול לתרום תרומה גדולה לנראות הבית, לפונקציונאליות בחללים/ חדרים השונים ולאווירה – למעשה, מדובר בפרמטרים אשר יכולים להשפיע במידה רבה על איכות החיים בבית/ דירה ולכן, חשוב שהם יקבלו את תשומת הלב המתאימה.
יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל היתרונות הללו, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את אותו מעצב פנים בתבונה.
בהליך בחירת מעצב הפנים קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על פרמטרים כמו: הניסיון והרמה המקצועית של אותו מעצב פנים. ההסמכות שברשותו – האם הוא בוגר לימודי עיצוב פנים ואם כן באיזה סוג של לימודים מדובר ובאיזו מסגרת. מומלץ לבקש ולעיין בתיק העבודות של אותו מעצב – תיק אשר אמור לכלול תמונות של בתים ודירות אותם הוא עיצב במהלך שנות הקריירה שלו. כמובן, שגם  שיחה אישית ראשונית עם אותו מעצב פנים יכולה לתרום תרומה גדולה לאותה ההחלטה – כאשר, כדאי להגיע למעמד השיחה עם רשימת שאלות מוכנה מראש – כאשר, התשובות אותן תקבלו על השאלות יכולות לספק לכם את התמונה על הרמה המקצועית, על היכולות ועל החיבור עם אותו מעצב פנים – ומכיוון שאתם עתידים לעבור דרך לא קצרה עם אותו מעצב, חיבור אישי יהווה כפרמטר חשוב.

במידה וקיבלתם החלטה להשקיע בשירותים של מעצב פנים, חשוב שתקפידו לבחור בתבונה את אותו מעצב הפנים, כאשר בחירה מושכלת ונבונה באותו איש מקצוע תעלה במידה רבה את הסיכויים להשגת שביעות רצון מלאה מהשירות.

דילוג לתוכן