נקודת מבט של המטופל: בריחת שתן היא חלק מהחיים שלי, אבל זה לא מגדיר אותי

אני בת 50, ובשלוש השנים האחרונות יש לי שלפוחית ​​שתן דולפת. אני יודעת מה אתה חושב. "מה? היא כל כך צעירה! איך היא מתמודדת? היא חייבת להיות הרוסה! " למעשה, אני בכלל לא הרוסה, והתמודדתי בסדר גמור עם דליפת השלפוחית ​​שלי. אני מסרבת לתת למשהו כמו בריחת שתן להפריע לאושר שלי.

 

כאישה בת 50 אני עדיין נהנית לרוץ שלוש פעמים בשבוע. אני אוהבת לרכוב על אופניים עם ילדי, לקחת את כלבי לטיולים ולהתארגן עם חברותיי בקולג 'פעם בחודש. אני גננת נלהבת, שייכת למועדון ספרים, וגם עובדת כמורה בבתי הספר הציבוריים באורגון. אז כפי שאתה יכול לראות, בריחת שתן לא האטה אותי.

 

בטח, כשהתחלתי לדלוף לראשונה, זה היה מתסכל. הרגשתי פחד שאנשים ישימו לב, ולא הייתי בטוחה למה זה קורה פתאום. אבל עד מהרה החלטתי שיש לי הרבה יותר מדי להשיג ולפחד מדליפת שלפוחית ​​השתן לא יעזור לי. אז קבעתי פגישה עם הרופא שלי, שלמרבה המזל, הפנה אותי מיד לפיזיותרפיסטית ברצפת האגן. 

 

ה- PT שלי הראה לי כמה חלשה רצפת האגן שלי, השרירים שמחזיקים את שלפוחית ​​השתן ואיברים מרכזיים אחרים. היא עבדה איתי כדי להראות לי איך לעשות קיגל נכון, והראתה לי תרגילים אחרים לשיפור הליבה שלי, glutes וכל השרירים התומכים בכוח טוב של רצפת האגן (מסתבר שיש לא מעט).

 

בהתחלה זה הרגיש מוזר, לעבוד עם PT. עד מהרה נעשיתי יותר נוחה עם זה, ולא האמנתי עד כמה חלק מהתרגילים הפשוטים שהיא הראתה לי עשו את ההבדל בזליגת השלפוחית.

 

תוך כ- 6 שבועות שמתי לב שיש לי פחות דליפות והצלחתי לעצור את הדחפים שלי ללכת. התחלתי לרוץ שוב אחרי 12 שבועות, ועכשיו אני מסוגלת לעשות שלושה קילומטרים מלאים בלי שום בעיה.

 

זה לא היה קל, להתעדכן בתרגילים כל יום. אבל מסירות והתמדה הביאו אותי למקום בו אני נמצאת היום. עדיין יש לי נזילות מדי פעם, אבל הן פחתו מאוד מההתרחשויות של פעם ביום שהיו. אני לא מאמינה איזה הבדל עשה לי ה- PT שלי בגלל בריחת השתן שלי.

 

העצה שלי? אל תתנו לדליפות שלפוחית ​​השתן להפיל אתכם. ואל תתנו להם להפריע לחיות את חייכם. עם כל כך הרבה אפשרויות טיפול זמינות כמו חיתולים למבוגרים, אין סיבה לתת לאי טיפול בבריחת שתן. אל תפחד לדבר עם הרופא שלך. כל יום שאתה מחכה הוא עוד יום אחד שאתה יכול לחיות את חייך בתנאים שלך.

 

דילוג לתוכן