מהו הבד הטוב ביותר לרהיטים מרופדים?

הבד הטוב ביותר יהיה תלוי במספר גורמים שונים:

 

כמה אתם מוכנים להוציא?

עד כמה חשובה מניעת כתמים?

כמה זמן אתם מצפים להשתמש ברהיטים?

אילו טקסטורות מרגישות לכם הכי טוב?

האם אתם רוצים צבעים אחידים או דוגמאות אחידות?

 

אם יש חשיבות למניעת כתמים, יש להתרחק מהסיבים הטבעיים כמו כותנה ופשתן. הסרת כתמים מבדים אלה יכולה להיות כמעט בלתי אפשרית.

 

במהלך השנים האחרונות התפתחו בדים חדשים רבים שתוכננו במיוחד להיות חסינים בפני כתמים.

 

יש כיום הרבה בדים מתוצרת אמריקאית עם ביצועים גבוהים בטכנולוגיית מובנית של הגנה מפני כתמים. חלק מהמותגים הללו כוללים Crypton, Sunbrella, Revolution ו- BellaDura. יש גם כמה אחרים.

 

אם יש חשיבות לעמידות ארוכת טווח, בדקו את דירוג בדיקת השחיקה של הבד.

 

מבחן השחיקה הנפוץ ביותר (אך לא היחיד) הוא בדיקת שפשוף כפול של וויזנבק. על פי קנה מידה זה, בדים מתחת ל-15,000 שפשופים כפולים נחשבים לשימוש קל בבתי מגורים. 15,000 עד 30,000 נחשבים לשימוש בינוני ומעל 30,000 נחשבים לשימוש כבד.

 

מחיר הבד קשור מעט מאוד לעמידות. ישנם מיקרו סיבים זולים, פוליאסטרים ואחרים.

 

בדים יקרים הם לעיתים קרובות עדינים (וקשים לניקוי).

 

טחנות הבד עברו דרך ארוכה במדע של יצירת מראה וטקסטורה חדשים באמצעות סיבים נפוצים. לדוגמה, 100% פוליאסטרים יכולים להיראות ולהרגיש כמו זאמש, קטיפה, צמר, כותנה וטקסטורות אחרות.

 

בשנים האחרונות, בדי פוליפרופילן (המכונים גם אולפין) הפכו פופולריים מאוד כאפשרויות עמידות וחסינות לכתמים.

 

רוב הבדים הסינתטיים הללו (אך לא כולם) הם בצבעים אחידים. ניתן למצוא מראה וטקסטורה אקזוטיים יותר בבדים שמיוצרים בתערובת של סיבים טבעיים וסינתטיים. ישנם אלפי שילובים של תערובות בד שונות.

 

כותנה ותערובות כותנה הן עדיין האפשרויות הטובות ביותר להדפסים צבעוניים. רובן (אך לא כולן) יהיו פחות עמידות וקשות יותר לניקוי מרוב הבדים הסינתטיים.

 

בנוגע ל"סקוטשגארד" או מגני בד אחרים – כאשר מגני הבדים הוצגו לראשונה לפני כ-50 שנה הם היו מבוססים על סיליקון ועבדו מצוין! לרוע המזל, הם גם היו מסרטנים ומכירתם נאסרה מאז.

 

מגיני הבדים של ימינו הם על בסיס מים – הרבה יותר בטוחים אבל גם הרבה פחות יעילים. בעיקרון, התחושה שלי היא שהם מוסיפים מעט מאוד הגנה על הכותנה ועל בדים אחרים באריגה.

 

הגנה זו אינה קבועה ויש לחדש אותה כל 6 חודשים עד שנה כדי לשמור עליה.

 

לא ראיתי הוכחות חותכות לכך שמגני הבד הללו מוסיפים הגנה משמעותית לסיבי מיקרו או לבדים עם הגנה מובנית כגון סקוטשגארד, טפלון או בדי הקריפטון.

 

מגני בדים מייצרים רווחים גדולים עבור קמעונאים. בדרך כלל, אתם יכולים לקבל את אותה ההגנה ברבע מחיר על ידי רכישת תרסיס של אותו החומר בסופר או בחנות הכלבו המקומית שלכם.

 

אזהרה אחת לגבי תוספת הגנה לבדים – בדקו את האחריות שלכם לפני הוספת סוג הגנה כלשהו.

 

אחריות על מערכות ישיבה רבות לא תכלול באופן ספציפי כיסוי לכל הבדים שנוקו או שנוספה להם הגנה.

 

(אותן תעודות אחריות בדרך כלל לא יכללו את רוב סוגי הבעיות הנפוצות ביותר שעלולות להתרחש גם אם אין לכם הגנה לבד).

דילוג לתוכן