קורס IELTS

איפה נרשמים ונבחנים לקורס IELTS בישראל?

אחד המבחנים החשובים והמשמעותיים ביותר עבור צעירים וצעירות ישראליים אשר מבקשים ללמוד במדינות דוברות אנגלית, הוא מבחן IELTS. מדובר במבחן בינלאומי אשר מתקיים בלמעלה מ-100 מדינות בעולם ומטרתו לבחון את היכולות בשפה האנגלית.

מבחן זה נערך למעלה מעשרים שנה, נוצר ומנוהל על ידי הקונסוליה הבריטית וכן האוסטרלית במדינות שונות. במהלך המבחן, לומדים להעריך את הידע והבנתם של הנבחנים בשפה, דרך הבנת הנשמע, הנקרא, כתיבה ודיבור. המבחן מתנהל תחת לוח זמן קפדני, כאשר הציון נע בין 1 (הציון הנמוך ביותר) ל-9 (הציון הגבוה ביותר). חשוב לציין, נהוג לבצע את המבחן לא רק לשם קבלה למוסדות אקדמיים, אלא גם במקרים בהם רוצים להגר למדינות אחרות.

על מנת לעבור את המבחן עם ציון טוב, מומלץ לעשות קורס IELTS. מדובר בקורס שנמשך מספר שבועות, במהלכו נערכים מספר שיעורים, והמטרה היא להכין את המועמדים בצורה מקסימאלית. ההכנה כוללת היכרות עם מבנה הקורס, לימוד אסטרטגיות שונות כיצד להתכונן ולענות על שאלות תוך עמידה בזמנים, וכמובן מקסום היכולות של הנבחנים באופן אופטימאלי.

איך בוחרים היכן להירשם?

על מנת לעבור קורס IELTS בצורה מוצלחת, חשוב לבחון מה יש בשוק ולהירשם לקורס שמציע את התנאים הטובים ביותר, בין אם זה מבחינה מקצועית ובין אם זה מבחינות אחרות. צריך לזכור, לא מדובר במבחן פשוט, גם לא עבור מי שיודע אנגלית ברמה גבוהה. לכן יש חשיבות לאיכות ורמת הקורס.

על מנת לקורס איכותי ומוצלח, יש לבחון 3 נקודות עיקריות:

ראשית, כמה זמן הוא נערך ומה זה כולל. כלומר, כמה שיעורים מועברים בקורס וכמה זמן נמשך כל שיעור. חשוב לשים לב, לא רק לכמות השיעורים אלא גם לכמות הסימולציות של המבחן הנערכים בחלק האחרון של הקורס, לקראת המבחן.

שנית, איך בנויה תוכנית הלימודים של הקורס, מה היא כוללת ואילו כלים היא מספקת בשביל להצליח במבחן. כאן חשוב לשים לב גם לאמצעי העזר שהקורס מציע, כולל שירותי אונליין.

שלישית, מי הם המרצים, איזה ניסיון יש להם, כמה פעמים הם עברו בעצמם את המבחן.

איפה ניתן להירשם ולהיבחן?

מבחן IELTS  הוא כאמור מבחן בינלאומי אשר מנוהל על ידי הקונסוליה הבריטית, גם כאן בישראל. ניתן להירשם ולהיבחן דרך הקונסוליה באחד מ-160 מרכזי בחינה המפוזרים בלמעלה מ-100 מדינות ברחבי העולם.

כל מי שרוצה להיבחן, יכול לפנות לקונסוליה הבריטית, כולל דרך האינטרנט, לקבל את כל המידע הרלוונטי, ולכן לשריין לעצמו תאריך לבחינה. חשוב לעשות זאת בטווח זמן סביר, על מנת שיהיה ניתן לעבור לפני כן את הקורס (בהתאם למשך הזמן שהוא נמשך ומספר השיעורים שהוא כולל), וכן בהתאם למועד בו רוצים להתקבל ללימודים במוסד אקדמי בחו"ל או למועד בו רוצים להגר לארץ אחרת.

 

 

 

דילוג לתוכן