שאלות נפוצות בנושא בריחת שתן

אילו מוצרים צריך לבריחת שתן?

חקר עולם מוצרי בריחת השתן יכול להרגיש מאיים, אך זה לא חייב להיות כך. דבר ראשון, אתם צריכים משהו שיעזור לכם להישאר יבשים. אז בין אם החלטתם לתרגל תרגילי רצפת אגן, התחלתם טיפול תרופתי או ניסיתם מכשיר רפואי חדש לדליפות שתן, מציאת מוצר ספיגה טוב היא המפתח, לפחות בטווח הקצר. חפשו מוצרי ספיגה שמתאימים במיוחד לצרכים שלכם – האם אתם בדרך כלל חווים תאונות רבות? האם זה כל היום, רק בלילה, או רק במאמץ? האם אתם אוהבים את התחושה של תחבושת ארוכה עם לשוניות? כל אלה הם דברים חשובים שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים מוצר ספיגה.

 

חשוב לא להתייאש כשאתם מחפשים מוצר מתאים – ממש כמו מותגי הלבשה, כולם יושבים אחרת על אנשים שונים וייתכן שתצטרכו לנסות כמה לפני שתמצאו אחד שמתאים לכם.

 

לאחר שקיבלתם מענה לצורך המיידי שלכם לשמירה על יובש, החליטו כיצד ברצונכם לטפל בדליפות. האם אתם פתוחים לשמוע על תרופות? האם תרצו לנסות תרגילי קיגל? בוטוקס? ישנם סוגים רבים של טיפולים אז בצעו את המחקר שלכם ושאלו את הרופא לגבי אלה שמעניינים אתכם.

האם אפשר פשוט להשתמש בתחבושות לווסת בתור מוצר ספיגה?

בהחלט לא! זהו נוהג נפוץ בקרב נשים צעירות רבות, אולם תחבושות לווסת עשויות באופן שונה ממוצרי ספיגה לבריחת שתן. בתור התחלה, בניגוד לתחבושות ווסת, שנועדו להחזיק את זרימת הדם, מוצרי בריחת שתן נועדו לספוג את זרימת השתן המהירה. מוצרי ספיגה אלה גם מחזיקים הרבה יותר נוזלים מתחבושות ווסת, מה שאומר שאתם פחות סובלים מדליפת שתן. מוצרי ספיגה למבוגרים לבריחת שתן גם מנטרלים בדרך כלל ריחות שתן לא נעימים, מה שתחבושות ווסת לא עושות.

כיצד בריחת שתן משפיעה על העור?

אם אתם סובלים מבריחת שתן, עליכם להקדיש תשומת לב נוספת לעור שלכם. שימוש במוצרי ספיגה (או כל דבר רטוב כנגד עורכם לפרק זמן מסוים) עלול לגרום לפריחות או גירויים. הקפידו להחליף כל מוצר ספיגה באופן קבוע ולטפל בכל גירוי ברגע שהוא מתרחש. נסו קרמים כדי לסייע במניעת פריחות, והקפידו לנקות, לייבש ולמרוח קרם לחות את העור באופן קבוע כדי למנוע גירוי או זיהום.

מי נמצא בסיכון לבריחת שתן?

בריחת שתן היא מצב שכיח ביותר ותוקפת גברים ונשים בכל הגילאים. עם זאת, מצבים מסוימים עלולים לגרום לכם להיות בסיכון גבוה יותר לפתח בריחת שתן:

 

  • גיל. ככל שאנו מתבגרים כך גדל הסיכוי שלנו לפתח בריחת שתן. זה יכול לנבוע ממגוון סיבות, אבל מה שחשוב לדעת הוא שרק בגלל שבעיה זו נפוצה יותר ככל שמזדקנים, זה לא אומר שזה מצב נורמלי.

 

  • מצבים רפואיים מסוימים, כגון טרשת נפוצה, מחלת פרקינסון או סוכרת, עלולים לגרום לבריחת שתן.

 

  • תרופות או תוספי מזון מסוימים עשויים לתרום לאי שליטה על שתן.

 

  • היריון או לידה עלולים להחליש את שרירי רצפת האגן, מה שעלול להוביל לדליפות משלפוחית ​​השתן בזמן ההריון, זמן קצר לאחר הלידה, או אפילו שנים בהמשך הדרך אם לא מטפלים בבעיה.

למה עדיין ישנן דליפות שתן אחרי שמשתינים?

במקרים מסוימים, אתם עלולים להרגיש שרוקנתם את שלפוחית ​​השתן רק כדי לגלות שיש לכם דליפה זמן קצר לאחר שעזבתם את השירותים. זה יכול להיגרם מחולשה של שרירי רצפת האגן (או שהם הדוקים מדי), מה שלא מאפשר לכם לרוקן לחלוטין את שלפוחית ​​השתן. אצל גברים, ערמונית מוגדלת יכולה לגרום גם לבעיה זו, וכתוצאה מכך לדליפה.

 

התרוקנות כפולה, או ניסיון לרוקן את שלפוחית ​​השתן שוב 30 שניות לאחר שהשתנתם בפעם האחרונה יכולה להיות טכניקה מועילה לאנשים שמרגישים שהם אינם מסוגלים לרוקן את שלפוחית ​​השתן לחלוטין, או חשים צורך להטיל שתן זמן קצר לאחר התרוקנות.

דילוג לתוכן