ההיסטוריה הארוכה של ארנקים

רוב הסיכויים הם שאתה לא יכול לדמיין את החיים בלי הארנק שלך. זה תמיד שם בשבילך, בין אם אתה שומר את זה בכיס האחורי שלך או בתיק. הארנק חיוני לחיי היום-יום המודרניים, ותאמינו או לא, זה היה הכרח במשך מאות שנים. ארנקים אמנם לא תמיד היו הסגנון האופנתי והפונקציונלי שהם היום, אך הם היוו מצרך עולמי מאז ההיסטוריה האנושית המוקדמת. אז איך בדיוק נוצר הארנק? התשובה עשויה להפתיע אותך.

 

ראשית הארנקים

הארנק למעשה התחיל להיות לפני מאות שנים. עוד ביוון העתיקה בתקופה הארכאית, לוחמים יצרו שקיות שרוך קטנות שיכלו לקשור לחגורות שהכילו אוכל כמו גם כל המטבעות שיש להם. זה היה הרבה לפני שטרות נייר; הארנקים האלה, שנקראו באותה תקופה תרמילים, שימשו בכדי להחזיק בצורה נוחה את כל צרכי היום באופן שמרחיק אותם מהמקום, בדיוק כמו שארנקים עושים לנו כיום. ארנקים היו למעשה קופסאות אוכל של לוחמים יוונים קדומים! איזו התחלה טעימה להמצאה כל כך מועילה.

 

ארנקים בתקופת הרנסנס והלאה

למרות העובדה שהארנק הראשון הומצא בימי קדם, המילה "ארנק" לא הופיעה עד 1300s. יש לציין כי שייקספיר הזכיר ארנקים ב"טרוילוס וקרסידה "בשנת 1609, באומרו:" יש זמן, אדוני, ארנק בגבו, שבו הוא מעמיד נדבות לשכחה, ​​מפלצת גדולה של חוסר תודה. "

תחילת המאה

שנות ה -18 הביאו מטרה חדשה לארנקים. במקום להחזיק אוכל או כסף, הם הפכו לדרך האופנתית לשאת טבק ואביזריו הדרושים, במיוחד באנגליה ובספרד. הארנק נעשה קטן יותר, מסוגל להכיל רק צור קטן, פיסת פלדה ומעט נייר, ומשמש מבשר למארז הסיגריות. בסוף המאה העשרים היה זה "לא מתורבת" לסחוב אוכל בארנק שלך, וגם הצמדתו לחגורה שלך לא הייתה בסגנון. זה היה כשהארנק הפך למה שאנחנו יודעים שהוא היום; אביזר מתקפל שיכול להתאים לכיס המשמש להחזקת כסף נייר. בעוד שעור שימש בתעשיית הטקסטיל עוד מימי הביניים המוקדמים (ואולי כבר בשנת 79 לספירה), עם המהפכה התעשייתית, כעת היה להמונים גישה לארנקי עור. בנוסף, טכנולוגיית הטקסטיל החדשה שהתפתחה במהלך תקופה זו הביאה לכך שארנקים יכולים להגיע במגוון סגנונות ולצבוע בצבעים שונים.

 

ארנקים היום

הארנקים כיום מושפעים מאוד מההתחלה שלהם. אמנם אנו בדרך כלל לא משתמשים בארנקים יותר לאחסון מזון, אך כיום הארנקים מגיעים במגוון רחב של סגנונות כדי להבטיח שתוכלו פשוט לארגן את המזומנים והכרטיסים שלכם. בין אם אתם מעדיפים ארנק אקורדיון עם שקיק רוכסן למטבעות שלכם ובין אם אתם זקוקים לארנק לגברים, תוכלו למצוא ארנק שמתאים לצרכים שלכם.

דילוג לתוכן